top of page
P6221384_edited.jpg

Контактний номер: 0954792301

                     Тетяна Валеріївна

     Паперокручення – це мистецтво виготовлення плоских або об’ємних композицій зі скручених в спіральки, довгих і вузьких, смужок паперу. З таких паперових спіралей створюють квіти та візерунки, які потім використовують зазвичай для прикраси листівок, альбомів, подарункових упаковок, рамок для фотографій та ін.
  Під час підготовки навчальної програми гуртка були враховані основні вимоги чинного законодавства в галузі освіти, матеріали Інтернет-ресурсів, книги вітчизняних і зарубіжних авторів, присвячені дитячій художній творчості.
    Навчальна програма орієнтована на дітей молодшого та середнього шкільного віку.
    Мета програми: створення умов для творчої самореалізації дітей через виготовлення декоративних виробів з використанням техніки паперокручення; формування предметно-перетворювальної компетентності.
      Для досягнення зазначеної мети передбачається виконання таких завдань:
- формування в межах вікових можливостей узагальнених способів (алгоритмів) творчої діяльності з дотриманням безпечних прийомів ручної праці та економного використання матеріалів;
- розвиток творчих здібностей, елементів графічної грамоти, вмінь працювати в команді та навичок виконання операцій із ручних технік обробки паперу;
- набуття досвіду предметно-перетворювальної та побутової практичної діяльності, алгоритмів і способів предметно-практичних дій;
- виховання в гуртківців ціннісного ставлення до себе як суб’єкта ціннісно-перетворювальної діяльності, шанобливого ставлення до людей праці, трудових традицій українського народу та інших народів світу.
    Зміст програми визначається змістовними лініями: ручна обробка паперу та декоративно-ужиткове мистецтво. Результатом реалізації зазначених змістовних ліній буде сформована в гуртківців предметно-перетворювальна компетентність, яка в межах вільних можливостей дасть змогу їм самостійно розв’язувати предметно-практичні та побутові проблеми.
  Навчальний матеріал програми диференціюється за видами діяльності, які поступово ускладнюються залежно від просторово-предметних характеристик виготовлення виробів (на площині, об’ємних, з елементами творчості). Види практичної діяльності диференціюються упродовж навчального року та ускладнюються через добір об’єктів праці з урахуванням вікових особливостей вихованців гуртка. Теоретичні заняття чергуються із практичною роботою, якій надається значна перевага.

 

bottom of page