top of page
handmade-crafts-workshop-vector-14295891.jpg

   Декоративно-ужиткове мистецтво є невід’ємною частиною художньої культури, воно єднає минуле із сьогоденням, зберігаючи національні художні традиції. Цей вид мистецтва належить до сфер створення матеріальних та духовних цінностей і є потужним джерелом досвіду людства, яке живить сучасну художню культуру. Актуальність навчальної програми пов’язана з посиленням ролі декоративного мистецтва у сучасному житті, а також зростанням інтересу до народної творчості та новітніх технік декорування, що в свою чергу, визначає актуальність та доцільність його вивчення.

    Особливої уваги у вирішенні проблем позашкільної освіти набувають питання розвитку художніх здібностей дітей, формування основ художньо- естетичної культури. Створення навчальної програми обумовлено необхідністю формуванню різносторонньо розвиненої особистості, розвитку інтересу до культури рідного краю та надбань світової культури, поваги до мистецьких здобутків народних майстрів, вихованню патріотизму, самореалізації та подальшому професійному самовизначенню вихованців.

    Специфіка програми гуртка "Чарівна майстерня" полягає у тому, що вона є комплексною, в ній поєднано розмаїття видів декоративно-ужиткового мистецтва як окремих дисциплін, які викладаються з урахуванням вікових та індивідуальних особливостей дітей. Особливий акцент у змісті програми зроблено на послідовне засвоєння мистецьких стилів та явищ художньої культури через практичне застосування видів та технік декоративно-ужиткового мистецтва у виготовленні стилізованих виробів, присвячених певному періоду української історії, починаючи з давніх часів і до сьогодення. Зміна видів творчої діяльності дозволяє не згаснути інтересу до занять та робить процес навчання більш ефективним.

      Навчальна програма «Декоративно-ужиткове мистецтво» спрямована на вихованців віком від 6 до 18 років.

   Метою навчальної програми є створення умов для творчого розвитку дітей засобами декоративно-ужиткового мистецтва.

Основні завдання навчальної програми:

  • ознайомити із декоративно-ужитковим мистецтвом України, багатством та різноманітністю його видів, особливістю його мови, засобами художньої виразності;

  • надати знання з основ образотворчої грамоти;

  • навчити працювати в різних техніках, створювати предмети декоративно - ужиткового мистецтва;

  • розвинути естетичний та художній смак дитини, творчі здібності, образне мислення;

  • виховати духовно багату особистість з активною громадянською позицією;

  • допомогти вихованцям у професійному самовизначенні;

  • розвинути позитивні якості особистості: працелюбство, наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності

bottom of page